MENU
Jesteś tutaj: Uzdrawianie / CIAŁO EGZYSTENCJALE

CIAŁO EGZYSTENCJALE

Jest jakby przedłużniem ciała energetycznego. Jest bardziej przestrzenne i sięga dużo dalej niż ciało energetyczne. Posiada własną aktywność, inteligencję i zawiera wszystko, co tylko dusza kiedykolwiek wymyśliła, lub zrobiła. Tu jest, nasz cały zapis od początku narodzin, a jej głównym zadaniem jest komunikowanie się z Duchem-naszą najwyższą formą istnienia za pomocą świadomości i ustawianie ścieżek losu zgodnie z celami Ducha. Ponieważ są one nadrzędne w stosunku do celów duszy, oraz ciała i zawsze zawierają najbardziej korzystne rozwiązania dla całej ludzkiej istoty. Jednak, gdy dusza nie jest jeszcze z Duchem połączona, to ona decyduje, co jest wyświetlane na ekranie myśli. Jeżeli martwimy się, myślimy o swoich problemach, czy boimy się pogorszenia choroby, właśnie to wyświetlamy jako stan, do którego dążymy. Więc nie dziwmy się, gdy nasz stan się pogarsza, jeżeli my sami z siebie nie wspieramy naszych celów pozytywnym nastawieniem i właściwym myśleniem. Chyba, że mamy wokół siebie życzliwego człowieka, który w dodatku w nas wierzy i jest silniejszy energetycznie i on w przeciwieństwie do nas posługuje się świadomością, wyświetlając co rusz szczęśliwe zakończenia. To wówczas proszę nie mówić, że miało się szczęście tylko podziękować, że to szczęście ktoś dla nas wypracował. Zasada jest prosta - uciekamy od czarnych myśli jak od kata, który nam chce głowę uciąć i skupiamy się na radości i marzeniach. W każdym momencie naszego życia myślimy tylko o tym, czego pragniemy i każdą sytuację traktujemy jako zwiastun nadejścia NOWEGO. Słuchajmy również głosu serca, oraz intuicji energetycznej, ponieważ jak w każdej powłoce, tu również zastawiane są na nas pułapki, które trzeba oczyścić. Pracujący nad sobą człowiek sam może je wykasować, a początkującym zalecamy konsultacje energoterapeutyczne. Ważną funkcją tego ciała, jest zawiązywanie nowych ścieżek losu i komunikowanie się z innymi ciałami egzystencjalnymi. Dlatego gdy marzymy o partnerze, proszę nie wyobrażać sobie konkretnej osoby, bo może ona nie jest dla nas najodpowiedniejsza, a my tylko swoim chceniem zagłuszamy podpowiedzi Ducha. Tylko odczujmy bliskość tej drugiej osoby i poczujmy to, co chcielibyśmy przy niej czuć, a gwarantuję, że ciało samo znajdzie dla nas najbardziej odpowiednią osobą, nawet gdyby mieszkała 300 km od nas. Ciało egzystencjalne zawiązuje dla nas znaczące punkty węzłowe, dlatego przy uwolnionej energetyce czujemy, że właśnie teraz powinniśmy coś zrobić, gdzieś jechać, coś zadziałać i wówczas niech zdrowy rozsądek nie zmarnuje szansy, jaką ciało egzystencjalne z pieczołowitością przygotowało. Należy bezwględnie oddać się magii chwili, by pozwolić na zaistnienie cudu. Inaczej wciąż będziecie upatrywać lepszych dni, a swoje szczęście uzależnimy od ślepego losu.

Teraz krótki przekaz Zbigniewa Jana Popko o duszo-człowieku i morzu energii. Jeden z jego przyjaciół z zaświatów ujął to tak:

 

 "Janie, dusza to kosmiczny wędrowiec, który eksploruje światy, by doświadczać różnorodności życia, jego bogactw fizycznych i energetycznych. Ona to tylko myśli i emocje, takie wewnętrzne stany, które ukazują jej stosunek do świata. I nic więcej. Wzór, w jakim tkwią one we wzajemnej zależności nazywacie postawą lub charakterem, my: psychiką lub osobowością.

 

By móc chodzić po księżycu lub jakiejkolwiek innej planecie, dostaje ona dwa skafandry kosmiczne: ciało egzystencjalne i ciało fizyczne. Ciało fizyczne znasz, choć słabo doceniasz jego wartość. Jednak dla pozbawionej dotyku ludzkiej duszy i ludzkiego ducha samo doświadczanie smaku, zapachu i dotyku to jedna wielka fascynacja profesjonalizmem Stwórcy. Ona nie narzeka, że coś ją boli, ona się raduje, że w ogóle  może tego doświadczać. Dla niej to dar, to najpiękniejsza rzecz, jaka mogła ją spotkać w bezuczuciowym stanie. Smakiem, zapachem i dotykiem wzbogaca ona przynależne jej stany emocjonalne o nowe zakresy doznań.

 

Z kolei ciało egzystencjalne, drugi z kosmicznych kombinezonów, tworzy niemal wszystkie sytuacje życiowe, których celem jest doprowadzenie do tego, by życzenia duszy się ziściły, by stało się to, o czym ona marzy, co stale przewija się przez jej umysł, co wyświetla na ekranie myśli. Ciało egzystencjalne jest potężne i też ma psychikę: ma swoje myśli i emocje. Są one sztywne, bo to robot, ale też potrafi je przeniknąć depresja, zwłaszcza gdy pokryje je niskowibracyjny całun destrukcji (brak harmonii w połączeniach między członami istoty ludzkiej).

 

Gdy ciało egzystencjalne w porozumieniu z ciałami egzystencjalnymi innych ludzi stworzy sytuację, która dla ucieleśnionej duszy może spowodować korzystną zmianę w przestrzeni fizycznej, wtedy wchodzi w jej myśli i emocje, wymuszając na niej podjęcie konkretnych decyzji. Wtedy to człowiek niby nie wiadomo czemu nagle chce iść na spacer lub wyjść do miasta, nagle chce do kogoś zadzwonić lub zrezygnować z wyjazdu, nagle robi dziwne, wcześniej nie zaplanowane rzeczy i nawet  nie podejrzewa, że zostało to zaplanowane przez jego własne ciało egzystencjalne po to, by stało się to, do czego on dąży, np. spotkanie osoby, która może stać się partnerem na całe życie.

 

 Mechanizm jest prosty i skuteczny, o ile dusza nie jest pogrążona w obłędzie słuchania samej siebie. W przeciwnym razie usłyszy ona tylko część podpowiedzi, uzyska tylko cząstkę tych możliwości, które byłyby jej dostępne, gdyby nauczyła się poprawnie współdziałać z własnym ciałem egzystencjalnym. Sumując: "człowiek", nieświadom różnorodności swej natury, tego, że składa się z wielu wzajemnie współpracujących z sobą powłok, zadufany, ufa tylko sobie. Do głowy mu nie przyjdzie, czym jest Jezusowa "opatrzność" i że trzeba nauczyć się z nią komunikować. On nawet nie wie, że może rozmawiać z własnym ciałem fizycznym, by usłyszeć o tym, co mu dolega i co trzeba zrobić, by było zdrowe i wytrzymałe. Człowiek po prostu nie odczuwa swoich powłok i rządzi się nimi tak, jakby sam mieszkał we wspólnym domu. Dopiero gdy przyjdzie atak na ciało fizyczne lub egzystencjalne,  przez co zostaje zaburzona także jego własna psychika, dopiero wtedy zastanawia się, co się dzieje i dlaczego.  Szuka potem poratowania u innych ludzi, którzy najczęściej tak jak i on nie mają pojęcia o istnieniu tych zależności, jak i niewiele wiedzą o świecie energetycznym, którego rozmiar znacznie przekracza wymiar świata fizycznego.

 

Nieznajomość powiązań między światem energetycznym i fizycznym doprowadza nie tylko do chorób i życiowych zapaści, ale i najczęściej uniemożliwia odzyskanie zdrowia, relacji z ludźmi czy własnego życia?"

 Więcej na www.popko.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone dla "quzdrowieniu.pl Energoterapia Włocławek".Strona wykonana przez Strony WWW - doneta.pl